12:46

Czapka 2 z 12

W ramach wyzwania 12 czapek w rok dalej eksploruję "Nordic Knitting Traditions" - tym razem wydziergałam czapkę - beret "Laurie's twelve-point petal tam". Posłużyłam się tymi samymi drutami co ostatnio - czapkowymi (40 cm) bambuskami Addi. Zdecydowanie wychodzi na to, że do żakardów dobrze jest mieć druty drewniane lub bambusowe - dużo równiej wychodzą, kiedy robótka nie "jeździ" po drutach, wszystko jest tak napięte, jak chciałam. Zmieniłam troszkę dobór włóczek - irytowały mnie zużyte w 1/3 motki Jawoll Magic Degrade Langa. Z takiego motasa można by spokojnie dziergnąć czapkę, getry i rękawiczki, a ja upodobałam sobie same czapki... dwie w tym samym kolorze to już przecież strasznie dużo, kiedy kolejne mrugają z magazynowych półeczek! Zaoptowałam więc za równie pięknym Mille Colori Baby (taaa, ciągle Lang Yarns, według mnie bezkonkurencyjni w doborze barw do włóczek wielokolorowych). Mille Colori są w motkach po 50 gram, więc irytująca resztka jest nieco mniejsza. Kolory dobrała koleżanka, której obiecałam czapkę- Mille Colori Baby to 016, Jawoll Superwash (ostatnio mój absolutny faworyt wśród skarpetkowych, a z każdą kolejną czapką się utwierdzam w tej opinii) 190. 

11 komentarzy:

 1. Piękna czapka! Uwielbiam takie wypracowane żakardy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, chyba muszę się skusić i zdecydować w końcu na żakard... Na szczęście jeszcze wiele miesięcy wyzwania przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna czapka :-) Piękne kolory i cudowny wzór.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. O Matko! Prawdziwe dzieło sztuki - począwszy od wzoru, kończąc na kolorach i cudnym wykonaniu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna czapka. Piękny wzór żakardowy i te kolory, och i ach.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy arykuł. Pozdrawiam serdecznie autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również mam bardzo dużo różnych czapek u siebie w domu i muszę powiedzieć, że jak do tej pory chyba jeszcze wszystkich nie miałem okazji nosić. Jeszcze zamawiam kolejne z https://hatfactory.pl/ gdyż akurat z tej firmy najbardziej pasują mi nakrycia głowy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 2 prawe ręce i co z nimi dalej , Blogger